A leanderek iránti rajongásom kb. 5 éve kezdődött. Addig általában felkopaszodott,  tetvekkel  teli  leandereket láttam. Ekkor kaptam anyósomtól egy fehér leandert. Első reakcióm: - Mit csináljak vele? -Hova tegyem? -Hol teleltessem?   Aztán felajánlott még egy leandert...Kétségbe estem, hogy nincs helyem (egy cserepes virágom sem volt az udvaron), de nem akartam megbántani.  Szépen  fejlődtek,  de  egy  nap megjelentek a tetvek.  Az interneten keresgéltem mit is kezdjek most velük?  Ekkor szembesültem azzal a ténnyel,  hogy nem csak három féle leander létezik: -fehér, -rózsaszín, -piros.  Sok száz fajta különböző  leander kacérkodott velem,  és  gyönyörű,  egészséges példányok.  Nem hittem a szememnek:  - Ráadásul még nevük is van?  -Hol lehet őket beszerezni?  Így találtam rá néhány őstermelő kínálatára. Igaz, hogy csak kis növények, de a kifejlett  példányok  árának  töredékéért  jutottam hozzá.  Be  is  szereztem  kb. 20 fajtát.  Mivel ekkor már ősz volt, izgultam átvészelik-e a telet?  Kettő kivételével  megérték  a  tavaszt  és  gyönyörű  virágokkal  ajándékoztak  meg.  Ezek  után  nem volt megállás... Mára kb. 60 fajta virágzó növény tulajdonosa vagyok.

          Sikerrel próbálkoztam a magvetéssel is. Erről tudni kell, hogy a magról nevelt leander általában nem azonos tulajdonságokkal rendelkezik, mint az anyanövény, így részesei lehetünk egy új fajta megszületésének. Ahonnan a magokat vásároltam több száz fajta leander van, tehát a változatok száma szinte végtelen.

  Az egy éves magoncok közül néhány már bimbós. Nagy izgalommal várom milyen virágokkal ajándékoznak meg.

 

   A leanderek mellett más mediterrán illetve subtrópusi növények nevelésével is foglalkozom pl: 

  • Sivatagi rózsa

  • Hawaii rózsa

  • Encián

  • Sétányrózsa

                    

    Kínálatomban főként palánták találhatóak, melyek további gondos nevelésre szorulnak. Növényeimet hagyományos házi módszerrel nevelem, nem felturbózott látványnövényeket kínálok eladásra!


Készíts ingyenes honlapot Webnode